Nowy początek

Nowy początek
27 lutego 2022 Brak komentarzy Informacja Tajko

Siemka:), w końcu po bardzo długim czasie usiadłem do strony i ją ogarnąłem, przed nią był czas na forum no i postanowiłem jeszcze do tego dorzucić coś nowego, czym w sumie wcześniej się nie zajmowałem, czyli bloga.

Nie wiem jeszcze jak to dokładnie będzie wyglądało, ale ogólnie plan mam taki żeby wrzucać tutaj takie skrócone omówienia kursów, które będę nagrywał, jakieś ciekawostki, które mi się rzucą w oczy jak i podobne informacje. Wiecie jak to w dorosłym życiu bywa, gdy trzeba wszystko samemu ogarniać, nie zawsze jest czas na wszystko, dlatego też m.in. dlatego zwiesiła się moja działalność na YouTube i nagrywanie kolejnych filmików mimo, że paręset czeka cały czas w kolejce do nagrania, więc zapisanego zajęcia mam na najbliższe dwa lata.. :), no ale zobaczymy co z tego wyjdzie, jestem dobrej myśli.

Skoro udało się w końcu przysiąść w lutym i stworzyć kanał na YouTube (tzn. reset drugiego, awaryjnego), forum no i stronę internetową po pracy, korkach i innych rzeczach to i powinno się udać poświęcić ten jeden dzień co jakiś czas żeby coś nagrać i wrzucić.

Forum

Jak zajrzycie na forum, wygląda trochę inaczej od tego starego, samą otoczkę wizualną już pominę, ale też cała struktura trochę inaczej wygląda, porozbijałem działy z kursami, dodałem parę dodatkowych. Z czasem pewnie będą dochodziły kolejne w miarę potrzeb no, ale myślę, że na chwile obecną styknie tak jak jest. Link do forum macie w górnym menu.

Strona

Teraz to niebo, a ziemia w porównaniu do tego co było lata temu sklecone po paru tutorialach lub parę lat później stworzone w jeden wieczór w podobny, choć ciut lepszy sposób:), parę dni siedzenia i wuala. Powinien być spokój na jakiś czas, na głównej widzicie takie podstawowe informacje jak info o darmowych jaki płatnych kursach jakie mam w planach, korki, pomoc w projektach, przykładowe aplikacje no i listę z ostatnimi wpisami. Być może z czasem wygląd głównej strony się zmieni, zobaczymy.

Aplikacje

W kooońcu można normalnie zobaczyć apki, które kieedyś tam machałem, widoczne są w zakładce ‘Aplikacje’ w górnym menu, podzieliłem je na lata w których zacząłem je tworzyć. W ‘Podsumowanie‘ możecie zobaczyć całą listę z ogólnymi informacjami, gdzie można przejść do szczegółów poszczególnej z nich. Z faktu, że YT się zwiesiło, tzn. nagrywanie to też nie wrzucałem pokazówek i tych apek, które w międzyczasie się tworzyło. Teraz gdy będę coś tam tworzył i uznam, że w miarę nadaje się do pokazanie i do ogólnego użytku to to będę wrzucał, więc będziecie widzieli na bieżąco co dochodzi do listy:).

Korepetycje

Dawniej zdarzało się od czasu do czasu udzielać korepetycji czy to z samego C# jak i z tworzenia takich prostych aplikacji. W ostatnich miesiącach trochę się to nasiliło, głównie na poziomie studenckim, z wiadomego powodu, którym są sesje, kolokwia i z tego co widziałem to nic się na studiach nie zmieniło za bardzo i mała pomoc zawsze się przydaje, czy to w ogarnięciu podstaw języka jak i niektórych zadań, więcej możecie doczytać tutaj.

Pomoc w projektach

Jest to coś podobnego do korepetycji, masz do wykonania jakiś projekt na zaliczenie, zadanie do wykonania czy też sam dla siebie / domu / firmy chcesz stworzyć aplikację, ale nie znasz się na programowaniu i chcesz się go nauczyć, albo po prostu za słabo się czujesz i potrzebujesz pomocy lub kogoś kto Cię pokieruje. Coś takiego doszło ostatnimi czasy, w sumie głównie dzięki wam i podsyłanym meilom z zapytaniami właśnie związanymi albo z pomocą / z wykonaniem projektu czy też pomocy od zera ze stworzeniem tego i tamtego. Więc jeśli masz taki problem lub szukasz kogoś kto by wykonał go dla Ciebie i jest to związane z C# i apkami desktopowymi (WPF/WinForm, najchętniej WPF) no to pisz śmiało np. przez formularz kontaktowy.

Darmowe kursy

Jest to nic innego jak po prostu serie, które będę wrzucał głównie na YouTube i zobaczymy gdzie jeszcze. Na początek będą to pewnie rzeczy, które były na starym kanale, tylko nagrane od nowa już w nowszej wersji Visual Studio, zastanawiam się nad wersją 2022, no ale z faktu, że nie jest ona jeszcze kompletna to być może zostanę przy 2019, zobaczymy:), więcej możecie doczytać tutaj

Płatne kursy

Tak, mam w planach nagrać dość sporo płatnych kursów, jak wiecie, od dawna to planowałem, no ale jak to przez lenia i dodatkowy brak czasu, ciężko było się zebrać ;/, a było trochę propozycji nagrania/wrzucenia na różne platformy, no ale czas czas czas oraz chęci no i cóż.. :), w tym roku chciałbym przynajmniej jedną serię nagrać, która zapewne ukazałaby się m.in. na Udemy oraz na innych platformach, dodatkowo e-booki i tym podobne. W sumie do C# mam już zrobioną rozpiskę na około 100 nagrań, gdzie dodawałem już zadania do poszczególnych odcinków jak i testy do konkretnych działów, potem zostanie przygotowanie teorii pod nagranie no i samo nagranie, no ale o tym doczytać więcej możecie tutaj

Wsparcie

Owszem, jest opcja odpalenia supporta xd, czy też w jakiś tam sposób podziękowania za to co robiłem dotychczas i mam w planach robić dalej. Czy to będzie w postaci udostępnienia kanału, czy podesłania paru złociszy itp. to już od Ciebie zależy, więcej doczytać możesz tutaj.

O mnie

Trochę o sobie naskrobałem, opisałem też historię jak to u mnie zaczęła się zabawa z programowaniem, przygoda z YouTube oraz pierwsze oferty pracy. Możesz o tym poczytać tutaj.

No i cóż, to by było chyba na tyle jak na pierwszego litaniowego wpisa hehe. Śmigam sobie w końcu w coś zagrać, pykałem dwa tygodnie temu w Lost Arka, który dopiero wystartował, całkiem przyjemnie się grało no ale skoro czekałem na odpalenie serwów i postanowiłem ruszyć cztery litery i strzelić reseta YouTube i zacząć działać z całą resztą, to granie poszło w odstawkę bo to najpierw forum, potem strona i dopiero teraz pod wieczór trafiła się chwila przerwy, to można się odmóżdżyć, pozdro i do następnego 🙂

Tagi
O Autorze
Tajko
Tajko Tajko z tej strony:) Obecnie pracuję we Wrocławiu przy projektach desktopowych. Skoro sam się czegoś nauczyłem to i inni mogliby nauczyć się tego co ja w łopatologiczny sposób:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ