FileZiper – Czyli prosta archiwizacja danych

FileZiper – Czyli prosta archiwizacja danych
18 kwietnia 2024 Brak komentarzy Bez kategorii Tajko

Skończyłem niedawno pracować nad nowym projektem, który pojawił się tak nagle, jak to w życiu bywa, masz jakiś problem, szukasz rozwiązania i wuala. Tak powstała ta aplikacja, potrzebowałem zarchiwizować paręset plików z dużym rozmiarem i nie chciało mi się robić tego ręcznie bo zajęłoby mi to ze dwa dni, więc jak to ja “aaa może by taaaak…” no i po pewnym czasie gotowe.

Prosty programik, który przeszukuje folder (opcjonalnie pod foldery również) i wyświetla informacje o plikach, które tam się znajdują. Możemy wybrać jeden, parę lub wszystkie pliki na raz i je spakować do osobnych paczek lub całość do jednej paczki, możemy nadać hasło, które będzie wymagane przy wypakowywaniu plików. Jeśli martwimy się o miejsce na dysku to po spakowaniu pliku możemy wybrać opcję, która usunie nam plik źródłowy z dysku. Dodatkowo dodałem sprawdzanie czy plik istnieje czy nie, czy pakowanie ostało przerwane, czy po spakowaniu źródło zostało usunięte i tego typu duperelki, dzięki czemu będziemy mieli podgląd jakie pliki zostały spakowane, które były pominięte lub usunięte. Jeśli zajdzie taka potrzeba to można przejść do pliku źródłowego lub do archiwum z poziomu aplikacji. Sami rzućcie okiem:)

Tłumaczenie na język Japoński

Główny widok po wczytaniu plików

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

O Autorze
Tajko
Tajko Tajko z tej strony:) Obecnie pracuję we Wrocławiu przy projektach desktopowych. Skoro sam się czegoś nauczyłem to i inni mogliby nauczyć się tego co ja w łopatologiczny sposób:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ